o firmie     aktualności     oferta     kontakt
Systemy alarmowe, ochrona zewnętrzna
















Systemy alarmowe przeciwwłamaniowe i napadu wykonywane są w oparciu o urządzenia posiadające klasę "C" lub "S" renomowanych i sprawdzonych firm:

DSC * ARITECH * PARADOX * SIEMENS * BOSCH * SATEL * OPTEX * PYRONIX

Projekt, dobór urządzeń oraz konfiguracja systemu dostosowywane są do indywidualnych wymagań inwestora z uwzględnieniem obowiązujących norm.

Systemy alarmowe instalowane przez firmę ALARM SERVICE pozwalają na zabezpieczenie obiektu w wielu konfiguracjach, np.:

* wyjście * pozostanie * ochrona zewnętrzna * ochrona strefowa *

Zastosowanie specjalistycznych czujników alarmowych typu: czujnik dymu, gazu, zalania, zwiększa stopień zabezpieczenia obiektu, natomiast montaż czujników typu "PET" umożliwia pozostawienie w chronionym obiekcie zwierząt domowych przy włączonym systemie alarmowym.

Każdy system alarmowy może być włączony do systemu monitoringu, co znacznie ograniczy skutki ewentualnych włamań, a zastosowanie radiowych przycisków antynapadowych zwiększy bezpieczeństwo osób objętych ochroną.



Monitoring

Monitoring systemów alarmowych jest nowoczesnym, skutecznym i tanim środkiem ochrony osób i mienia, polegającym na ciągłej kontroli i nadzorze informacji pochodzących z chronionych obiektów.

W przypadku wystąpienia zdarzeń alarmowych (włamanie, napad, sabotaż, awaria, itp.), lokalny system alarmowy poprzez nadajnik radiowy lub dialer telefoniczny przekazuje informacje do stacji monitorowania.

Operator stacji monitorowania weryfikuje otrzymane sygnały i natychmiast podejmuje działania eliminujące zagrożenie (wysyła patrol interwencyjny, powiadamia policję oraz właściciela).

Monitoring telefoniczny nie wymaga montowania dodatkowych urządzeń, gdyż wszystkie centrale alarmowe instalowane przez firmę ALARM SERVICE wyposażone są w dialery telefoniczne do komunikacji ze stacją monitorowania.

Monitoring radiowy wymaga zastosowania dodatkowego nadajnika, ale ten sposób łączności jest skuteczniejszy od łącza telefonicznego.


KOSZTY MONITORINGU

1. Koszty podłączenia lokalnego systemu alarmowego do sieci monitoringu:

  • łącze telefoniczne (koszt podłączenia i programowania) - od 150,00 zł
  • łącze radiowe (koszt nadajnika i montażu) - od 900,00 zł
2. Koszt miesięcznych abonamentów: (wysokość abonamentu uzależniona jest od rodzaju obiektu i środka łączności)

Rodzaj usługi
Rodzaj obiektu
Mieszkania
Domy
Sklepy, biura, apteki, itp.
Magazyny, kasy, hurtownie
Kantory, muzea, jubilerzy
Banki
Monitoring
40,00
50,00
90,00
150,00
220,00
380,00
Monitoring z interwencją
od 80,00
od 110,00
od 140,00
od 200,00
od 300,00
od 400,00
Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 22%.

Firma ALARM SERVICE w zakresie monitoringu współpracuje z agencjami: JUWENTUS, SECURITAS, FALCK, GROT, PATRON, SKORPION oraz stacjami monitorowania: CMA, SMA.


Telewizja przemysłowa

Systemy telewizji przemysłowej stanowią integralną część systemów bezpieczeństwa. Są niezbędnym wyposażeniem obiektów przemysłowych, handlowych, biurowych, ale również obiektów mieszkalnych. Wspomagają pracę służb ochrony oraz skutecznie odstraszają i zniechęcają potencjalnych przestępców.



Firma ALARM SERVICE poleca proste systemy obserwacyjne do zastosowania w domach, mieszkaniach, biurach oraz wielokamerowe systemy telewizji przemysłowej z cyfrową rejestracją obrazu, z możliwością zdalnego podglądu i obsługi przez lokalną sieć komputerową, internet lub modem.

Firma ALARM SERVICE instaluje:
  • analogowe systemy obserwacyjne CCTV
  • rejestratory cyfrowe
  • cyfrowe systemy rejestracji obrazu w oparciu o karty wizyjne i komputery PC
  • zintegrowane kamery szybkoobrotowe
Systemy CCTV wykonywane są w oparciu o urządzenia renomowanych firm światowych: PANASONIC, SONY, PELCO, SIEMENS, BOSCH, DEDICATED MICROS.


Domofony, wideodomofony

Firma ALARM SERVICE instaluje również domofony i wideodomofony, będące niezbędnym elementem każdego obiektu mieszkalnego, biurowego oraz obiektów użyteczności publicznej, gdzie istnieje potrzeba ograniczenia ruchu lub identyfikacji osób przy wejściu.

W swojej ofercie posiadamy rozwiązania do obiektów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych.

Najczęściej instalowane są urządzenia firm: BPT, ELVOX, URMET, COMMAX, KOCOM, WINNERS. Zdecydowała o tym wysoka jakość, niezawodność, możliwość rozbudowy oraz wysoka estetyka, pozwalająca na zastosowanie w każdym obiekcie.






Kontrola dostępu

Systemy kontroli dostępu poprzez ograniczenie dostępu osobom postronnym do obiektów biurowych, handlowych, przemysłowych, naukowych, itp. zapewniają:

  • ochronę obiektów
  • bezpieczeństwo pracowników
  • ochronę tajemnicy handlowej, naukowej, technologicznej
  • ochronę mienia osób przebywających w chronionych obiektach

Wydzielenie stref dostępu pozwala na monitorowanie czasu i miejsca przebywania osób uprawnionych, co ma znaczenie w sytuacjach kryzysowych.

Rozbudowa systemu kontroli dostępu o moduł rejestracji czasu pracy pracowników umożliwia kontrolę wejść i wyjść oraz rozliczanie czasu przepracowanego.

Do budowy systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy, firma ALARM SERVICE stosuje urządzenia firm: KANTECH, ASEC, ARITECH, MICROMADE, spełniające wszelkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa, a oprogramowania są zgodne z Kodeksem Pracy.




Cennik


Przykładowe koszty wykonania
systmu alarmowego w wersji "Standard"

(urządzenia + materiały + montaż)


- Mieszkanie (1-2 pomieszczenia + drzwi wejściowe)

Lp.
Nazwa
Ilość
Cena
Wartość
01Centrala alarmowa - 6 linii - klawiatura LED1660,00660,00
02Czujnik podczerwieni 2130,00260,00
03Czujnik magnetyczny drzwiowy150,0050,00
04Sygnalizator akustyczny wewnętrzny190,0090,00
05Sygnalizator optyczno-akustyczny zewnętrzny1180,00180,00
06Materiały instalacyjne150,0050,00
07Całkowita wartość usługi netto1.290,00


- Dom (10 pomieszczeń + drzwi wejściowe + drzwi garażowe)

Lp.
Nazwa
Ilość
Cena
Wartość
01Centrala alarmowa - 16 linii - klawiatura LED1950,00950,00
02Dodatkowa klawiatura LED1300,00300,00
03Czujnik podczerwieni10130,001.300,00
04Czujnik magnetyczny drzwiowy250,00100,00
05Sygnalizator akustyczny wewnętrzny190,0090,00
06Sygnalizator optyczno-akustyczny zewnętrzny2180,00360,00
07Materiały instalacyjne1200,00200,00
08Całkowita wartość usługi netto3.300,00


- Wyposażenie dodatkowe systemów alarmowych (urządzenia + montaż)

Radiowy przycisk antynapadowy (zasięg 100 m, 2 piloty)140,00
Czujnik dymu180,00
Czujnik gazu240,00
Czujnik tlenku węgla240,00
Zewnętrzny czujnik podczerwieni *580,00
Dodatkowa klawiatura LCD400,00
* cena zależna od miejsca i sposobu montażu czujnika

- kalkulacja została wykonana w oparciu o urządzenia firm: DSC, SATEL, OPTEX
- wszystkie urządzenia posiadają atest TECHOM-u klasy "C"
- wartość - montażu jest zależna od stanu wykończenia obiektu
- kalkulacja innych obiektów jest wykonywana po uprzednich oględzinach i ustaleniach z inwestorem
- do podanych cen należy doliczyć - podatek VAT w wysokości 22%

Copyright © 2003 Alarm Service Wszelkie prawa zastrzeżone projekt i wykonanie: ITP